KPSS şartı yok! Kamuda memur olmak isteyenler için en az lise mezunu olmak yetecek

Türkiye'de personel açığı bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da 15 personeli kadroya dahil etmek adına da düğmeye basıldı.

Türkiye'de personel açığı bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da 15 personeli kadroya dahil etmek adına da düğmeye basıldı. Kurum tarafından da yapılan duyuruda KPSS şartının aranmadığı ve en az lise mezunu olanların da başvurabileceği gibi detaylar da paylaşıldı.

Merkez teşkilatında ki şoför kadrolarına da sözlü sınav ile alınması planlanan personel için detaylar da yayınlanan duyuruda yer alıyor.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI AÇIKLADI

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda şu ifadeler yer alıyor:

“Merkez Teşkilatında münhal bulunan ve aşağıdaki tabloda bilgileri yer alan şoför kadrolarına sözlü sınav sonucuna göre kurum içi naklen atama yapılacaktır.”

BAŞVURU ŞARTLARI

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2023 yılı kurum içi şoför alımı ile ilgili yayınlanan duyuruda şu şartlar yer alıyor:

Halen Başkanlığımız Teşkilatında (görevlendirmeler dâhil) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesi uyarınca çalışıyor olmak,
Memuriyette adaylığı kalkmış olmak,
En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış D sınıfı sürücü belgesine veya 01.01.2016 tarihinden önce alınmış E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,
Başkanlık teşkilatında en az 2 (iki) yıl görev yapmış olmak,
Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin “Eşdeğer kadrolar” başlıklı 44 üncü maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinde sayılan yedinci kademe (Yardımcı hizmetler sınıfı) dışındaki unvanlarda çalışıyor olmak veya bu unvanlarda müktesebi bulunmak.
Aylıksız izinde bulunanlar dâhil olmak üzere, ilgili mevzuatı uyarınca verilen izinleri kullanmakta olanlar da bu sınava başvuru yapabilecektir.

Görev süreleri ve görevlendirme olarak çalışılan sürelerin hesaplanmasında DİBBYS (İKYS) verileri dikkate alınacağından başvuruda bulunacak personelin bu süreleri bağlı bulunduğu birimlere müracaat ederek DİBBYS (İKYS) programına işletmesi gerekmektedir. DİBBYS (İKYS) programına işlenmemiş çalışma ve görevlendirme süreleri dikkate alınmayacaktır.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Başvuruda bulunmak isteyen adayların 4 Aralık 2023 ile 15 Aralık 2023 tarihleri arasında, mesai saatleri dahilinde bizzat kendileri DİBBYS Programı üzerinden yapabilirler.

Başvuru yaparken dördüncü maddede yer alan sürücü belgesinin önlü arkalı fotokopisini başvuru ekranında yer alan ilgi bölüme PDF olarak yüklemeleri gerekiyor.

SINAV DETAYLARI

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından sözlü olarak uygulanacağı duyurulan sınav Ankara’da gerçekleştirilecek. Sınav puanları şu şekilde değerlendirilecek:

a. Mesleki Bilgi Düzeyi (40 puan),

b. Mesleki Uygulama Düzeyi (60 puan).

Adayların sözlü sınava girebilmeleri için, belirtilen tarihte sınav yerine gelirken yanlarında mutlaka ‘Sınav Giriş Belgesi’ ve kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, kimlik kartı veya pasaport) bulundurmaları zorunludur. Eğer bu belgeler yanlarında bulunmazsa adaylar kesinlikle sınava alınmayacak.

Nüfus cüzdanı, kimlik kartı veya pasaport dışında başka bir kimlik belgesi kabul edilmeyecektir.

Kaynak: Keşfet Haber Ajansı

02 Ara 2023 - 17:00 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Antalya Hakkında Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Antalya Hakkında hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Antalya Hakkında editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Antalya Hakkında değil haberi geçen ajanstır.