9 üniversite ve hastaneden 2024 yılı personel ve işçi alımı geldi! Mülakat ve ikamet şartsız alımı yapılacak

Türkiye'de üniversite ve hastaneden personel alım ilanları geldi. Kamu ilan sayfaları üzerinden de gelen peş peşe duyurulara bakıldığında 9 üniversite ve hastanesine de işçi personel alımı yapılacağı görüldü.

Türkiye'de üniversite ve hastaneden personel alım ilanları geldi. Kamu ilan sayfaları üzerinden de gelen peş peşe duyurulara bakıldığında 9 üniversite ve hastanesine de işçi personel alımı yapılacağı görüldü.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Personel alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

-Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

-Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karsı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karsı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılıksuçlarından mahkum olmamak,

-Erkekler için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

-657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

-Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılması sonucunda atanmaya engel bir durum bulunmamak,

HANGİ KADROLARDA PERSONEL ALIMI YAPILIYOR?

Destek Personeli,
Temizlik Görevlisi,
Hastabakıcı,
Aşçı,
Şoför,
Güvenlik Görevlisi,
Büro Personeli,
Teknisyen,
Mühendis,
Laborant,
Biolog,
Sağlık Teknikeri,
Tıbbi Sekreter,
Hemşire,
Veteriner Hekim,
Avukat

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı ebe, büro personeli, ambulans şoförü, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni, temizlik personeli, güvenlik görevlisi, klinik destek elemanı, işçi gibi kadrolara alım yapacak. İlanın bu ay sonunda ya da en geç Şubat ayının başında gelmesi bekleniyor. 

Kaynak: Keşfet Haber Ajansı

16 Oca 2024 - 22:05 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Antalya Hakkında Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Antalya Hakkında hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Antalya Hakkında editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Antalya Hakkında değil haberi geçen ajanstır.