Kamuya 8 bin personel alımı başvuru ekranı açıldı! Kariyer kapısı başvuru başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı için son dakika açıklaması geldi. Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden başvurular alınmaya başladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı için son dakika açıklaması geldi. Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden başvurular alınmaya başladı.

Mülakatsız alımın başvuru değerlendirmesi şu şekilde olacak:

a) Sözleşmeli personel pozisyonlarına başvuru yapan adayların, KPSS puan üstünlüğü esas alınarak sıralanması sonucunda, alınacak personel sayısı kadar asil aday ve 4 katı kadar yedek aday belirlenecektir.

b) KPSS puanları eşit olan adayların bulunması halinde; doğum tarihi önce olan aday, bunda da eşitlik olması halinde mezuniyet tarihi önce olan aday üst sırada yer alacaktır.

c) Alıma ilişkin duyuru Bakanlığın resmi internet sayfalarında (www.aile.gov.tr ve/veya aile.gov.tr/pgm) yayımlanacaktır. Bilgilendirmeler Kariyer Kapısı İşe Alım Platformu (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden yapılacak olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.Duyuru ve bilgilendirmeleri adayların takip etmesi önem arz etmektedir.  

PERSONEL ALIMI YAPILACAK KADROLAR

Personel alımına başvuru yapacak adaylar aşağıdaki kadrolarda istihdam edilecek:

Mühendis

Mimar

Şehir plancısı

Tekniker

Büro personeli

Güvenlik görevlisi

Temizlik personeli

Şoför

ASDEP personeli

Sosyal çalışmacı

Psikolog

Çocuk gelişimcisi

Öğretmen

Fizyoterapist

Hemşire

Diğer sağlık personeli

Avukat

Yurt yönetim personeli

Çocuk bakıcısı

Destek personeli

Engelli bakıcısı

Yaşlı bakıcısı

Aşçı

Aşçı yardımcısı.

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvurular en az ortaöğretim mezunlarından alınıyor. Başvuru yapmak isteyenlerin aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” kapsamında KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle Özel Nitelikler tablosunda belirtilen ünvan ve sayıda toplam 8.000 sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapılacaktır.

-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin  (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,

-Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak, (başvurduğu sözleşmeli personel pozisyonu için belirlenen öğrenim düzeyinin üstü bir öğrenim düzeyinde mezun durumda olup, bu öğrenim düzeyinde KPSS puanı bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.)

c) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

-657 sayılı Kanunun 4/B maddesine eklenen; “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden, sözleşmeyi yenilememeleri hâlinde sözleşmenin bitiminden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” şartını sağlıyor olmak.

Kaynak: Keşfet Haber Ajansı

21 Şub 2024 - 12:40 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Antalya Hakkında Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Antalya Hakkında hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Antalya Hakkında editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Antalya Hakkında değil haberi geçen ajanstır.