Antalya Manavgat’ta Site İçinde 2+1 Daire İcradan Satışa Çıkarıldı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde site içerisinde bulunan 2+1 daire, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından açık artırma yöntemiyle satışa çıkarılıyor. Ilıca Mahallesi’nde yer alan taşınmaz için belirlenen muhammen bedel 5 milyon 500 bin TL olarak açıklandı. Spring 2 Sitesi içerisinde bulunan dairenin satış ihalesi 24 Eylül 2026 tarihinde gerçekleştirilecek.

Manavgat Ilıca’da 2+1 Daire İcradan Satılıyor

Satış ilanında yer alan bilgilere göre taşınmaz, Antalya’nın Manavgat ilçesi Ilıca Mahallesi’nde 402 ada 17 parsel üzerinde bulunuyor. Ana taşınmazın toplam yüzölçümü 12 bin 632 metrekare olarak belirtilirken, yapı içerisinde 8 adet betonarme apartman bloğundan oluşan bir site yer alıyor.

Satışa konu bağımsız bölüm A Blok içerisinde, 2. katta bulunan 12 numaralı mesken olarak tanımlanıyor. İlanın tapu kaydında ise taşınmaz “A Blok 2. Kat 12 no'lu bağımsız bölüm mesken” şeklinde yer alıyor.

Taşınmazın bulunduğu bölgenin düz bir topografik yapıya sahip olduğu ve ulaşımın asfalt yollar üzerinden sağlandığı belirtildi. Elektrik ve su şebekelerinin bulunduğu bölgede taşınmazın belediyenin altyapı ve kamu hizmetlerinden yararlandığı kaydedildi.

Dairenin Özellikleri Dikkat Çekiyor

Onaylı mimari projeye göre yaklaşık 86 metrekare brüt kullanım alanına sahip olan daire; oturma odası ve mutfak, 2 oda, 2 banyo, hol ve 3 balkondan oluşuyor.

Dairenin genelinde seramik zemin kaplaması bulunuyor. Mutfakta granit mermer tezgah ve MDF mutfak dolapları kullanılmış. Banyolarda seramik kaplama, lavabo, klozet ve duş kabini yer alıyor.

Salon ve odaların duvarlarının alçı sıva üzeri saten boya ile kaplandığı, tavanlarda ise kartonpiyer süslemeler bulunduğu bildirildi. Dairenin giriş kapısı çelik doğrama, iç kapıları Amerikan doğrama ve pencereleri PVC doğrama olarak belirtiliyor. İlan kapsamında yapılan değerlendirmede taşınmazın tadilat ihtiyacının bulunmadığı ifade ediliyor.

BİM Raflarında Büyük Değişim: 8 Eylül Aktüel Ürünleri Belli Oldu!
BİM Raflarında Büyük Değişim: 8 Eylül Aktüel Ürünleri Belli Oldu!
İçeriği Görüntüle

Spring 2 Sitesinde Hangi İmkanlar Bulunuyor?

Satışa konu dairenin bulunduğu Spring 2 Sitesi, sosyal donatılarıyla öne çıkıyor. Site içerisinde açık ve kapalı yüzme havuzlarının yanı sıra çocuk havuzu ve çocuk oyun alanı bulunuyor.

Site sakinlerinin kullanımına sunulan diğer ortak alanlar arasında fitness salonu, hamam, sauna, soyunma ve duş alanları, bar-kafe ve tenis kortu yer alıyor. Ayrıca açık otopark, 7/24 güvenlik hizmeti ve ortak alanlarda kablosuz internet hizmeti bulunuyor.

İlanda yer alan bilgilere göre site sakinleri için anlaşmalı plaja ücretsiz servis hizmeti de sağlanıyor.

Dairenin Denize ve Manavgat Merkezine Uzaklığı

Ilıca Mahallesi’nde bulunan taşınmaz, ulaşım açısından da dikkat çekiyor. Satış ilanında dairenin denize yaklaşık 5 dakika mesafede olduğu belirtiliyor.

Taşınmazın Manavgat ilçe merkezine yaklaşık 10 dakika, Side Turizm Merkezi’ne yaklaşık 10 dakika ve Antalya Havalimanı’na yaklaşık 45 dakika ulaşım mesafesinde bulunduğu kaydediliyor.

Yakın çevrede Manavgat S Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi, Ilıca Belediyesi Hüsnü Karamancı Kent Parkı ve Ilıca Stadyumu gibi noktalar bulunuyor. Bölgeye özel araçların yanı sıra toplu taşıma ile de ulaşım sağlanabiliyor.

İmar Durumu Nasıl?

Manavgat Belediyesi E-İmar portalında yapılan incelemeye göre 402 ada 17 parsel numaralı taşınmaz, 11 Eylül 2015 onay tarihli “Ilıca (Manavgat-Antalya) D-400 Karayolu Kuzeyi 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı” kapsamında “Gelişme Konut Alanı” içerisinde bulunuyor.

Taşınmaz için yapılaşma koşulları ayrık nizam ve 3 kat olarak belirlenmiş. Emsal değeri KAKS 0,60 olurken ön bahçe mesafesi 5 metre, yan bahçe mesafesi 3 metre ve arka bahçe mesafesi H/2 olarak belirtiliyor.

Yapının Ruhsat Bilgileri

Dosyada yapılan incelemelerde taşınmaza ilişkin 12 Şubat 2008 tarihli ve 2008/186-A sayılı yeni yapı ruhsat belgesinin bulunduğu belirtildi. Ayrıca 28 Ağustos 2009 tarihli ve 98-A sayılı yapı kullanma izin belgesi de dosyada yer alıyor.

İmar dosyasında herhangi bir yapı tadilat tutanağı veya yıkım kararı bulunmadığı yönünde bilgi edinildiği ifade ediliyor.

Muhammen Bedeli 5 Milyon 500 Bin TL

Satışa konu 2+1 daire için belirlenen muhammen bedel 5 milyon 500 bin TL olarak açıklandı.

İhaleye katılmak isteyenlerin yatırması gereken teminat bedeli ise artırmaya esas rayiç bedelin yüzde 7,5'i olarak belirlenmiş durumda. Buna göre teminat tutarı 412 bin 500 TL olacak ve bankaya yatırılacak.

Satış kapsamında resmi ihale pulu, damga vergisi, tapu alım satım harcı ve masrafları, tellaliye resmi, KDV ve gayrimenkul teslim masraflarının alıcıya ait olduğu belirtildi.

Manavgat’taki Dairenin İhale Tarihi Belli Oldu

Satış ilanına göre taşınmazın birinci artırması 24 Eylül 2026 tarihinde saat 11.00 ile 11.05 arasında yapılacak. İhale, Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Muratpaşa Sosyal Güvenlik Merkezi 1. Kat İcra Satış Servisi 108 numaralı odada gerçekleştirilecek.

Birinci artırmada taşınmazın, teklif edilen en yüksek rayiç bedelin yüzde 75'i ile takip masrafları ve varsa rüçhanlı alacakların toplamını aşması şartıyla en yüksek teklifi veren kişiye ihale edilmesi öngörülüyor.

Belirlenen şartların sağlanamaması halinde ikinci artırmanın 8 Ekim 2026 tarihinde yine saat 11.00-11.05 arasında aynı yerde yapılacağı bildirildi.

İkinci artırmada ise rehin bedeli olarak belirtilen 4 milyon TL ile takip masrafları ve varsa rüçhanlı alacakların toplamının aşılması şartı aranacak. Birinci artırmada istekli çıkmaması veya pey sürülmemesi halinde ise ikinci artırmada 6183 sayılı Kanun'un 94. maddesi kapsamında birinci artırmadaki şartların uygulanacağı belirtildi.

İhale Dosyası Nereden İncelenebilir?

Taşınmazın satışına ilişkin ayrıntılı bilgiler, 2026/71 T. sayılı satış dosyası üzerinden öğrenilebilecek. Satış şartnamesinin icra dosyasından ve SGK'nın satış ilanları internet sayfasından incelenebileceği bildirildi.

İhaleye katılmayı düşünenlerin, şartnamede belirtilen koşulları ve gerekli belgeleri önceden incelemesi gerekiyor. Satışa ilişkin resmi bilgiler ve taşınmazın ayrıntıları ilan kapsamında yer alan dosya üzerinden takip edilebilecek.

Kaynak: Zeki Ersin Yıldırım